Jeśli nie są Ci straszne ciasne zakamarki piwnic i kamienice z labiryntami komnat, uwielbiasz mroczne historie i tajemnicze ruiny zamków czy fortec, a na dodatek lubisz zadumać się pod sklepieniami starych kościołów, by z barwnych malowideł odczytywać cudowne boskie i ludzkie historie, najbliższa, XXI edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, pod hasłem Z dreszczykiem ‒ jest właśnie dla Ciebie!

Będziemy eksplorować, poszukiwać, odkrywać i jak co roku wejdziemy do miejsc nieznanych i niedostępnych na co dzień. Tym razem chcemy pokazać 12 zabytków związanych z niezwykłymi osobami i wydarzeniami. Zachęcamy do poznawania małopolskich tajemnic, tropienia śladów i rozwiązywania zagadek.

W każdym zabytku czekać będą na Was gospodarze i przewodnicy, którzy opowiedzą historie tych nieoczywistych miejsc. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Dziedzictwa są bezpłatne, ale na część z nich obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Tym razem zapraszamy na Spisz i okolice, czyli drugą małopolską trasę Dni Dziedzictwa, na której poczujecie dreszczyk grozy słuchając mrożącej krew w żyłach historii o tym, jak zginął patron kościoła w Niedzicy, św. Bartłomie i z czego słynie wieś Kacwin, w której kończą się drogi… A jeśli interesują Was mroczne klimaty artystycznych dokonań Władysława Hasiora, także znajdziecie coś dla siebie.

W podróży warto zaopatrzyć się w książkę pt. Z dreszczykiem, którą napisała autorka poczytnych kryminałów Gaja Grzegorzewska.