Miejsca

Kulig

Kiedyś był zabawą karnawałową na koszt sąsiadów, dziś stał się symbolicznym skojarzeniem z zimą dzieciństwa, piosenką Skaldów i sceną z Potopu, w której w pędzących przez sędziwy bór saniach ogarnęło pannę Aleksandrę upojenie...

Zobacz

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela

Orawka – jedna z najbardziej rozwiniętych turystycznie miejscowości regionu – słynie przede wszystkim z zabytkowego kościoła z połowy XVII wieku. To najstarszy i jedyny zachowany do dzisiaj drewniany kościół Górnej Orawy, w czasach kontrreformacji centrum katolicyzmu.

Zobacz

Góra Ludwiki

A jeśli apetyt na wędrówki jest większy? Albo planuje się powrót w sezonie letnim? Góra Ludwiki to opcja marzeń – mało wysiłkowa, bardzo widokowa.

Zobacz

Karczma „Rusnakówka”

Ponieważ, jak mawiał pewien poeta*, „zima jest piękna do pewnego stopnia… Celsjusza”, warto odpocząć i posilić się w którejś ze spytkowickich karczem. Na przykład w przytulnej drewnianej „Rusnakówce”.

Zobacz

Spacer Pasmem Orawsko-Podhalańskim

Wyciąg narciarski zabiera na górę również „turystów”. Należy zrobić to w sposób skoordynowany z poleceniami obsługi i nie przejmować się pełnymi niechęci spojrzeniami reszty kolejki. Na górze, jak w bajkach, mamy trzy drogi do wyboru.

Zobacz

Kompleks Beskid Spytkowice

Czy Włóczykij miał rację, mówiąc, że „w zimie człowiek robi się strasznie stary”? Miał – postać Włóczykija stworzyła kobieta, która całe życie spędziła w Skandynawii. Muminki przewidująco zapadały w sen zimowy, ludzie muszą jakoś żyć.

Zobacz

Wieża widokowa na Brzance

Położona na południowo-wschodnim zboczu wzniesienia Brzanka w Jodłówce Tuchowskiej wieża ma wysokość 24 metrów. Z jej platform rozpościerają się przepiękne widoki...

Zobacz

Szczyt Brzanka

Kontynuujemy wędrówkę we wschodnim kierunku. Obowiązkowym punktem wycieczki jest zdobycie Brzanki. Wzniesienie porośnięte jest bukowym lasem, a jeden z dwóch…

Zobacz

Skałka w okolicach Burzyna

Historia tych skał sięga około 65 mln lat kiedy to teren dzisiejszych pogórzy karpackich pokrywało morze, do którego rzeki nanosiły zerodowany materiał okruchowy.

Zobacz

Polana Morgi

Pasmo Brzanki obfituje w miejsca o wyjątkowych walorach widokowych. Jednym z takich miejsc jest położona na południowo-zachodnich zboczach Pasma Brzanki…

Zobacz
Zobacz więcej