Magiczne Rzyki

Dotarliśmy do malowniczej doliny, gdzie w otoczeniu lasów i potoków spływających z gór ukryła się Magiczna Osada, czyli wielki plac zabaw oferujący mnóstwo atrakcji.
ZobaczDotarliśmy do malowniczej doliny, gdzie w otoczeniu lasów i potoków spływających z gór ukryła się Magiczna Osada, czyli wielki plac zabaw oferujący mnóstwo atrakcji.
ZobaczWyobraźcie sobie, że Rzyki dawniej nazywały się Rzeki, a jeszcze wcześniej Nowa Wieś. Góra Potrójna ma dwa, a nie trzy wierzchołki, jak można by przypuszczać, a w ogóle dawniej nazywała się Czarny Groń.
ZobaczMieszkańcy dawnego Andrychowa zasłynęli ze świetnego pomysłu na biznes, a zaskoczeniem może być to, że z powodzeniem handlowali swoim towarem m.in. w Stambule, Wenecji, Marsylii, Barcelonie, Lubece, Hamburgu czy Moskwie.
ZobaczWacław Geiger był dyrygentem, pianistą, kompozytorem, akompaniatorem i śpiewakiem. Wiele jego kompozycji weszło do repertuaru Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.
ZobaczWitkacy urodził się w Warszawie i tam też początkowo mieszkał, jednak już w 1890 r. znalazł się Zakopanem. Tutaj odbyły się jego ponowne, uroczyste chrzciny, a rodzicami chrzestnymi zostali słynna aktorka Helena Modrzejewska i góral Jan Krzeptowski Sabała.
ZobaczMakuszyński publikował liczne felietony i opowiadania o charakterze przeważnie humorystycznym i satyrycznym dotyczące różnych spraw Zakopanego i Tatr oraz ludzi związanych z tym regionem.
ZobaczHenryk Sienkiewicz gościł w Zakopanem wielokrotnie, bywało, że nawet kilka razy w ciągu sezonu. W tym czasie pisarz chodził na górskie wycieczki, nawiązywał przyjaźnie, poznawał obyczaje i gwarę góralską, uczestniczył w życiu kulturalnym miejscowości...
ZobaczDom Barianów-Rokickich (Dom z Basztą), tzw. Stara Apteka, stoi przy ulicy Węgierskiej, w sąsiedztwie okazałej Kolegiaty Bożego Ciała. Kamienica przylega do baszty obronnej z XIV wieku, połączonej z systemem murów obronnych...
ZobaczKolegiata Bożego Ciała, zaliczana do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce, to najbardziej okazała budowla w Bieczu. Jej widoczna z daleka monumentalna bryła zachwyca rozmachem i harmonią stylu gotyckiego.
ZobaczZ końcem XIX wieku Bobowa stała się jednym z najpotężniejszych ośrodków chasydzkich w Polsce. W 1893 roku przybył tu Szlomo ben Mejer Natan Halberstam, „pierwszy rebe z Bobowej”.
Zobacz