Miejsca

Chochołów

Po drodze mijamy równo poukładane bele drewna, z których buduje się charakterystyczne drewniane chaty. Możemy się o tym przekonać, wjeżdżając do Chochołowa.

Zobacz

Puścizna Wielka

Trafiwszy na torfowisko wysokie Puścizny Wielkiej, zanurzamy się w soczystą zieleń roślin rzadko spotykanych w innych częściach kraju. Do najciekawszych należą rosiczka długolistna oraz malina moroszka.

Zobacz

Nowy Targ–Czarny Dunajec (ok. 15 km)

W Nowym Targu wjeżdżamy na trasę rowerowego Szlaku Wokół Tatr. Jest to trasa poprowadzona po śladzie kolejki wąskotorowej, łączącej niegdyś Nowy Targ z położoną na Słowacji Suchą Horą.

Zobacz

Czorsztyn

Jeśli chcemy kontynuować jazdę wokół jeziora, najlepiej skorzystać z transportu wodnego. Z przystani poniżej zamku odpływają statki na drugi brzeg, w okolice Czorsztyna

Zobacz

Niedzica – zamek i zapora

Dojeżdżamy do Niedzicy. Szlak nad brzegiem jeziora w lesie ustępuje miejsca średniowiecznej zabudowie warowni zamku Dunajec. Usytuowana na skarpie nad jeziorem budowla datowana jest na początek XIV wieku.

Zobacz

Dębno–Niedzica (ok. 15 km)

Wycieczkę zaczniemy we wsi Dębno, położonej na zachodnim brzegu Jeziora Czorsztyńskiego pomiędzy Dunajcem a Białką. Zanim wskoczymy na szlak, warto podjechać pod zabytkowy kościół św. Michała Archanioła.

Zobacz

Wielkie Błoto

Wielkie Błoto to niezwykłe miejsce. Podobnie jak Czarny Staw, przywodzi na myśl krajobrazy Finlandii czy Estonii. Możemy tu natknąć się na jednego z największych ptaków...

Zobacz
Zobacz więcej