Miejsca

Bielanka

Będąc w okolicy, warto pamiętać o wsi Bielanka, mimo że aktualnie nie oferuje ona miejsca stale otwartego dla odwiedzających. Bielanka…

Zobacz

Zagroda Maziarska w Łosiu

Przemieszczamy się teraz do wsi Łosie, aby poznać kolejną specjalność miejscowej ludności. W Zagrodzie Maziarskiej mamy okazję zapoznać się z historią wsi, maziarstwa oraz przedmiotami używanymi przez maziarzy.

Zobacz

Stowarzyszenie Magurycz

Współczesnym nawiązaniem do tradycji rzemieślniczych Beskidu Niskiego jest społeczna działalność Stowarzyszenia Magurycz, którego siedziba znajduje się w domu jego założyciela,…

Zobacz

Łyżkarstwo w Nowicy

Po pokonaniu malowniczych serpentyn docieramy na przełęcz pod szczytem Magury Małastowskiej, gdzie mieści się jeden z cmentarzy wojennych z roku 1915 charakterystyczny dla tego rejonu. Tu skręcamy do przepięknie położonej na wzgórzach Nowicy.

Zobacz

Muzeum Kamieniarstwa w Bartnem

Mieszkańcy Bartnego specjalizowali się w kamieniarstwie użytkowym, czyli produkcji wyrobów z kamienia potrzebnych w codziennym życiu. Były to na przykład żarna, brusy (służyły do ostrzenia metalowych narzędzi) czy płyty chodnikowe.

Zobacz

Muzeum Drogownictwa – Szczucin

Ta niewielka miejscowość może się pochwalić bardzo interesującym obiektem. W Szczucinie znajduje się bowiem Muzeum Drogownictwa – jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

Zobacz

Zamek Królewski – Niepołomice

Niepołomice to niewielkie miasteczko w okolicach Krakowa, które może pochwalić się kilkoma wyjątkowymi zabytkami. Jednym z nich jest Zamek Królewski, nazywany „drugim Wawelem”.

Zobacz
Zobacz więcej