Miejsca

Ławeczka Wacława Geigera

Wacław Geiger był dyrygentem, pianistą, kompozytorem, akompaniatorem i śpiewakiem. Wiele jego kompozycji weszło do repertuaru Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.

Zobacz

Ławeczka Witkacego

Witkacy urodził się w Warszawie i tam też początkowo mieszkał, jednak już w 1890 r. znalazł się Zakopanem. Tutaj odbyły się jego ponowne, uroczyste chrzciny, a rodzicami chrzestnymi zostali słynna aktorka Helena Modrzejewska i góral Jan Krzeptowski Sabała.

Zobacz

Ławeczka Kornela Makuszyńskiego

Makuszyński publikował liczne felietony i opowiadania o charakterze przeważnie humorystycznym i satyrycznym dotyczące różnych spraw Zakopanego i Tatr oraz ludzi związanych z tym regionem.

Zobacz

Pensjonat Sienkiewiczówka

Henryk Sienkiewicz gościł w Zakopanem wielokrotnie, bywało, że nawet kilka razy w ciągu sezonu. W tym czasie pisarz chodził na górskie wycieczki, nawiązywał przyjaźnie, poznawał obyczaje i gwarę góralską, uczestniczył w życiu kulturalnym miejscowości...

Zobacz

Dom z Basztą w Bieczu

Dom Barianów-Rokickich (Dom z Basztą), tzw. Stara Apteka, stoi przy ulicy Węgierskiej, w sąsiedztwie okazałej Kolegiaty Bożego Ciała. Kamienica przylega do baszty obronnej z XIV wieku, połączonej z systemem murów obronnych...

Zobacz

Kolegiata Bożego Ciała w Bieczu

Kolegiata Bożego Ciała, zaliczana do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce, to najbardziej okazała budowla w Bieczu. Jej widoczna z daleka monumentalna bryła zachwyca rozmachem i harmonią stylu gotyckiego.

Zobacz

Synagoga w Bobowej

Z końcem XIX wieku Bobowa stała się jednym z najpotężniejszych ośrodków chasydzkich w Polsce. W 1893 roku przybył tu Szlomo ben Mejer Natan Halberstam, „pierwszy rebe z Bobowej”.

Zobacz

Dwór Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

We wsi Kąśna Dolna, położonej malowniczo pośród pagórków Pogórza Ciężkowickiego, znajduje się klasycystyczny dworek, który należał do jednego z najsłynniejszych muzyków przełomu wieków – Ignacego Jana Paderewskiego...

Zobacz

Popradzki Park Krajobrazowy

Na terenie parku znajduje się 70 ujęć, co stanowi 20% wszystkich zasobów wód mineralnych w Polsce. Niepozorny park krajobrazowy skrywa prawdziwe bogactwo natury.

Zobacz

Pomnik przyrody

Po 10 minutach marszu szlakiem zielonym po naszej lewej ukaże się zaułek, w którym można dostrzec kilka interesujących obiektów. Pierwszym z nich jest pomnik przyrody Kamień Świętej Kingi.

Zobacz
Zobacz więcej