Miejsca

Kierunek: Zachód

Jeśli wciąż macie siły, żeby jechać dalej, to należy skierować się w stronę mostu kolejowego w Okleśnej, a dalej udać…

Zobacz

Zamek

Zasadniczo szlak WTR prowadzi dalej północną stroną Wisły, ale znów nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na chwilę wrócić na stronę południową i zajrzeć do wsi Spytkowice.

Zobacz

Skałki w parku

Zanim jednak wjedziemy na asfaltową drogę pnącą się do góry, możemy zatrzymać się  i spędzić trochę czasu w Rudniańskim Parku Krajobrazowym, przez który przebiega dalsza część szlaku.

Zobacz

Zapora wodna

Aby uniknąć powrotu promem, możemy udać się wzdłuż wału polną drogą w stronę miejscowości Łączany, gdzie znajduje się stopień wodny,…

Zobacz

Stacja Czernichów Główny

Sześć kilometrów za miejscowością Facimiech tuż przy Wiślanej Trasie Rowerowej znajduje przeprawa promowa do Czernichowa. Choć trasa WTR została wytyczona po stronie południowej, to warto na chwilę zjechać ze szlaku i przeprawić się na drugą stronę Wisły.

Zobacz

Klub jeździecki

Kolejnym interesującym miejscem, które warto po drodze zobaczyć, jest Facimiech. To niewielka miejscowość znana przede wszystkim z klubu jeździeckiego i ośrodków hipoterapii.

Zobacz

Opactwo Benedyktynów

Wyjeżdżając z Krakowa, należy kierować się na jeden z najchętniej uczęszczanych krakowskich szlaków rowerowych prowadzący do opactwa w Tyńcu. Tamtejszy klasztor jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce.

Zobacz

Rowerem przez Europę

Opisywany odcinek WTR pokrywa się z przebiegiem VeloMetropolis, to jest szlaku łączącego trzy duże miasta w regionie: Oświęcim, Kraków i Tarnów. Co więcej, trasa ta wchodzi także w skład większego europejskiego szlaku EuroVelo 4...

Zobacz

Ulica Blich i most kolejowy nad ulicą Dietla

Czy wyobrażacie sobie, że dzisiejszy most kolejowy dzielący ulicę Dietla i Grzegórzecką oryginalnie był zbudowany na Wiśle? Na miejscu obecnej ulicy Dietla oraz alei Daszyńskiego znajdowało się koryto Starej Wisły, które czyniło Kazimierz wyspą.

Zobacz

Dawne łazienki miejskie

Skoro na spacerze podążamy za śladem wody w Krakowie, nie możemy pominąć łazienek miejskich. Niegdyś znajdowały się w budynku przy zbiegu ulic Dunajewskiego i Garbarskiej, obecnie usytuowano w nim Instytut Pamięci Narodowej.

Zobacz