Wycieczki z dziećmi do lasu, nad rzekę czy w góry to wspaniała okazja, by poznawać przyrodę w najciekawszy, bezpośredni sposób. Wspólne wędrówki po lasach, łąkach i rezerwatach przyrody zbliżą was do natury i pozwolą na wspólne odkrywanie świata roślin i zwierząt. Spakujcie plecaki i ruszajcie na niezapomnianą, zieloną przygodę!

Leśne molo i ścieżka przyrodnicza „Szlakiem płazów”, Miejska Góra, Stary Sącz

Na szczycie Miejskiej Góry powstało wyjątkowe, wkomponowane w korony drzew molo. Przechodzenie po siatce, wiszącym moście czy szklanym podeście to prawdziwe wyzwanie, dzieli nas bowiem od ziemi imponująca odległość.

Wspinając się, korzystamy z dość stromej, ale utwardzonej drogi, a kroczymy po dwunastoetapowej  ścieżce edukacyjnej. Jej punkty kulminacyjne to szklane kule, które ukazują dioramy przedstawiające fascynujący cykl życia żaby. Dla dzieci to nie tylko spacer, ale prawdziwe odkrywanie tajemnic natury.

Leśne molo jest dostępne dla zwiedzających zarówno z rowerami, jak i z wózkami, co sprawia, że to magiczne miejsce staje się otwarte dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą doświadczyć niezapomnianych chwil na tym wyjątkowym szlaku, łącząc w sobie radość odkrywania z nauką o przyrodzie.

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko w Starym Sączu

Bobrowisko, malowniczo położone na stawach, w widłach dwóch urokliwych rzek – Dunajca i Popradu – to prawdziwy raj dla miłośników przyrody, a także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Spacerując wodną kładką, otoczeni śpiewem ptaków i rechotaniem żab, nawet najmłodsi znajdą tu coś dla siebie. Cicha obserwacja przyrody staje się dla dzieci fascynującą lekcją, a atmosfera pełna radości dostarcza im niezapomnianych wrażeń o każdej porze roku. Przy zachowaniu ciszy i ukryciu się w czatowni, dzieci mają szansę podejrzeć gniazda czapli i obserwować zaloty eleganckich łabędzi.

Niezwykłe wrażenia dostarcza także śledzenie działań bobrów, których tamy, żeremia i kanały stanowią fascynujący obiekt obserwacji. Bobrowisko to miejsce, gdzie dzieci mogą doświadczyć czarów natury i zrozumieć harmonię życia wodnego ekosystemu.

Wieża widokowa na Magurkach (Gorce)

Wieża widokowa Magurki, przekraczająca 20 metrów wysokości, to imponująca konstrukcja, jedna z czterech w regionie, nawiązująca do architektury drewnianych kościołów gotyckich. Identyczne wieże znajdują się na Gorcu, Lubaniu oraz na Koziarzu w Beskidzie Sądeckim.

Na najwyższym poziomie, po pokonaniu 138 stopni, umieszczone są tablice z panoramami i lokalizacjami trzech pozostałych wież. Widoki z Magurek sięgają daleko w stronę Słowacji i w głąb różnych pasm Beskidów. Na szczycie czeka stempel dla kolekcjonerów pieczątek, a fani nowoczesnych technologii mogą śledzić swój pobyt na Magurkach za pośrednictwem kamery internetowej, relacjonującej wydarzenia online.

 

Odwiedź z Małopolską To Go: Pasterskim szlakiem na Magurki\

Odwiedź z Małopolską To Go: Prowadzi nas rzeka, czyli wzdłuż Popradu i Dunajca