Wstęp
Bór sosnowy
Wkrótce dochodzimy w okolicę torów kolejowych. Odbijający w prawo niebieski szlak łącznikowy prowadzi do stacji PKP Jaroszowiec Olkuski. W tym miejscu wychodzimy poza teren rezerwatu. W sposób bardzo widoczny zmienia się charakter lasu. W drzewostanie zaczyna dominować sosna, a ścieżka momentami staje się piaszczysta. W runie znajdują się liczne stanowiska borówki czarnej i borówki brusznicy. Niedaleko szlaku łącznikowego usytuowane jest miejsce do odpoczynku – wiata z ławkami.
Wraz ze zmieniającym się ukształtowaniem terenu napotykamy różne układy roślinności. Najniższe partie o ubogich glebach, utworzonych na piaskach i żwirach rzecznych zajmuje bór sosnowy, o przewadze sosny zwyczajnej i brzozy brodawkowatej. Bór położony jest poza granicami rezerwatu. Na jego obszarze prowadzona jest gospodarka leśna, czyli użytkowanie lasu, głównie w celu pozyskiwania drewna.
Ścieżka dydaktyczna zatacza pętlę i po pewnym czasie ponownie wprowadza nas na teren rezerwatu. Na końcowym etapie wędrówki mijamy kolejnej skały, ukryte wśród drzew, w tym dosyć pokaźną Cisową Skałę. Następnie powracamy do miejsca, w którym ścieżka dydaktyczna dobiega do szlaku łącznikowego prowadzącego na parking.