Spotkanie z Bahar Behbahani: Obserwujący obserwatorzy


Start: Środa, 2014-12-17, 18:00

Koniec: Środa, 2014-12-17, 21:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie z Bahar Behbahani: Obserwujący obserwatorzy. Spotkanie odbędzie się 17 grudnia 2014 o godz. 18.00, będzie mu towarzyszyć pokaz filmów wideo artystki.

W swoich  pracach Bahar Behbahani  podejmuje wątki związane z pamięcią i utratą, które zakorzenione są w jej własnym doświadczeniu przemieszczenia i tęsknoty. Jak pisze o sobie: Zaczęło się w bardzo prosty sposób… Urodziłam się wiosną 1973 roku, w mieście Teheran. Miałam 6 lat, gdy zauważyłam ludzi; wypełniali ulice krzycząc z zaciśniętymi w powietrzu pięściami. Kiedy miałam 7 lat, wybuchła rewolucja ludowa. Podczas nocnych bombardowań, w piwnicy naszego pięknego domu, uczyłam się sensu życia. Miałam 10 lat; pośród gruzów domu moich sąsiadów, śmierć brata mojej najlepszej przyjaciółki i ciągły strach przed utratą dachu nad głową. Jednocześnie urodziła się moja młodsza siostra, a wraz z nią przyszło szczęście. Tak więc we wczesnym wieku dowiedziałam się o sprzecznościach istnienia.
W poetyckich filmach wideo Behbahani kwestionuje współczesną kulturę konfrontując ze sobą malarskie obrazy, które odnoszą się do historycznych i obecnych,  społecznych i politycznych, uwarunkowań współczesnego świata.

Spotkanie jest wprowadzeniem do twórczości Bahar Behbahani i ma związek z planowaną wystawą artystki w galerii BWA SOKÓŁ. Wybrane filmy Bahar Behbahani będzie można zobaczyć również w Krakowie w kinie Mikro na specjalnym, kameralnym pokazie, który odbędzie się 23 grudnia o godz. 20.00.

Adres: Jana Długosza 3, Nowy Sącz, Polska

WWW: http://www.bwasokol.pl/

Telefon: 18 534 06 60