Dla łasuchów i pasjonatów planszówek

Dla łasuchów i pasjonatów planszówek

Autor: Marlena Jałoszyńska, Licencja: CC BY-SA

Nadchodzi szczególny czas dla naszego serwisu – już 12 grudnia rusza zimowa kampania Małopolski To Go. Przy tej okazji chcielibyśmy zaprosić Was na pilotażową rozgrywkę Oil City – najnowszej gry planszowej opracowanej w Małopolskim Instytucie Kultury. 

Przedświąteczne wypieki 

W poprzednim magazynie opowiadaliśmy o słodkościach z Małopolski. Mogliście przeczytać między innymi historię o Adamie Piaseckim – krakowskim królu czekolady, a także o miodku tureckim, czyli cmentarnym łakociu (!?). Mamy nadzieję, że za naszą przyczyną skosztowaliście (bądź skosztujecie) smakołyków takich jak tradycyjny krakowski pischinger, nowotarskie lody czy koziołki z Sielsowic. 

W najnowszym wydaniu postanowiliśmy kontynuować przedświąteczną podróż przez kulinarne zakamarki naszego regionu. Tym razem opowiemy o wyrobach piekarniczych, z których słynie Małopolska. Wśród nich znajdują się takie specjały jak obwarzanki, bugle zembrzyckie, bajgle czy chleb prądnicki. Nie zabraknie także świątecznego akcentu – czy wiecie, skąd się biorą opłatki, którymi Polacy rokrocznie dzielą się podczas wigilijnej wieczerzy? Dlaczego ich historia jest krucha jak one same? Odpowiedź znajdziecie w artykule Katarzyny Piszczkiewicz zatytułowanym O!płatek

Zima z Małopolską To Go

Już 12 grudnia w Krakowie zapanuje prawdziwie zimowy nastrój. Kuligi, łyżwiarze i saneczkarze dosłownie opanują miasto. Wszystko za sprawą najnowszej kampanii Małopolski To Go – nasze zimowe plakaty zawisną na ulicach, a spoty emitowane będą w telewizji komunikacji miejskiej. Specjalnie na tę okazję wydane pocztówki zachęcające do zwiedzania Małopolski znajdziecie natomiast w popularnych krakowskich restauracjach, kawiarniach, kinach i muzeach. 

Wydarzeniem towarzyszącym naszej zimowej kampanii będzie pilotażowa rozgrywka Oil City. W lutym mieliście okazję testować prototyp powstającej wówczas gry. Miło nam poinformować, że Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota została niedawno wydana i chcielibyśmy, abyście – jako jedni z pierwszych – w nią zagrali. Zapraszamy 14 grudnia 2015 oku o godzinie 18.00 do Małopolskiego Instytutu Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczne jest zarejestrowanie się na wydarzenie poprzez specjalny formularz: www.mik.krakow.pl /rejestracja/.

 Fot. Fragment zimowego plakatu Małopolski To Go, projekt Joanny Sowuli, CC BY SA 3.0.