Czas start!

Czas start!

Autor: Marlena Jałoszyńska, Licencja: CC BY-SA

Bieganie to ostatnio bardzo modna forma aktywnego spędzania czasu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawa ta wygląda w Małopolsce. Jakie są najpopularniejsze trasy biegowe? Gdzie biegać pośród zieleni? Kto biega tyłem i dlaczego? Jakie biegi odbędą się jesienią w naszym regionie? Które z nich są najciekawsze? Czym jest bieg ultra „Granią Tatr”? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym premierowym… dwutygodniku. 

Festiwal Biegowy

Pretekstem do podjęcia tego tematu jest rozpoczynający się już niebawem Festiwal Biegowy (11–13 września 2015), któremu patronuje Małopolski Instytut Kultury. Do Krynicy-Zdroju i Muszyny zjadą biegacze nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Do tej pory zgłosiło się już ponad 8000 uczestników, a z pewnością jeszcze ich przybędzie. Bo któż nie marzy o tym, by spróbować swoich sił na trasach, którymi biegali Robert Korzeniowski, Justyna Kowalczyk czy Yared Shegumo? Jeśli na co dzień trenujecie i chcielibyście przetestować swoje możliwości, ale do tej pory nie zapisaliście się na żaden bieg Festiwalu, macie na to jeszcze kilka dni. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie – łącznie odbędzie się bowiem niemal trzydzieści różnych konkurencji. Gdyby ktoś chciał wziąć udział w każdym biegu, musiałby pokonać w sumie ponad 300 kilometrów! 

Tak więc możecie pobiec na przykład w Życiowej Dziesiątce. Co ciekawe, tę dziesięciokilometrową trasę wyznaczono w taki sposób, by w całości prowadziła w dół – prawdopodobnie dlatego organizatorzy piszą, że jest to najszybszy bieg w Polsce. Ponadto czekają na Was między innymi: bieg górski na Jaworzynę, Bieg 7 Dolin, Bieg Małopolski oraz Sztafeta Maratońska. Możecie także wziąć udział w bardziej oryginalnych rozgrywkach: w biegu w krawacie, marszu nordic walking „Przegoń Zawał” czy Biegu Przebierańców. Ten ostatni może szczególnie przypaść do gustu rodzinom – warunkiem udziału jest stawienie się w przebraniu. Zwycięzcami zostają trzy osoby w najciekawszych strojach. Najmłodsi mogą zaś spróbować swoich sił w biegu zorganizowanym specjalnie dla nich. Jak widać, jest w czym wybierać. Co najważniejsze, Festiwal odbywa się w malowniczym Beskidzie Sądeckim. 

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Biegowego znajdziecie na www.festiwalbiegowy.pl

Dwutygodnik 

O zmianach, które wprowadzimy jesienią na portalu, wspominaliśmy do tej pory tylko kilka razy i tylko w mediach społecznościowych. Dzisiaj chcielibyśmy ogłosić to wszem wobec właśnie tutaj: nowe numery poświęcone małopolskim fenomenom wydawane będą co drugi czwartek. Przygotowujemy się także do jesiennej kampanii Małopolski To Go – już 12 września zobaczycie nas w całkiem nowej odsłonie, a na portalu i w mieście – za sprawą naszych plakatów – zawita jesień. 

Fot. pixabay.com, domena publiczna