DIY: filcowe serca

DIY: filcowe serca

Autor: Magdalena Lewacka, Licencja: CC BY

Co nam będzie potrzebne:

filc – wybrane przez nas kolory. Można go kupić w sklepach plastycznych, ale również w hipermarketach czy Empiku (zazwyczaj ma wymiar kartki A4) 
nitka – potrzebna do zszycia naszych ozdób
wstążka – aby zrobić zawieszkę (wówczas ozdobę możemy powiesić na choinkę)
wstążki, taśmy, koraliki, guziki – to, czym chcemy przyozdobić nasze prace
nożyczki
szpilki (ewentualnie igły) – do spinania kilku warstw ze sobą  

Mamy już wszystko, więc do dzieła!
1. Na kartce papieru odrysuj wzór i wytnij (wzory możesz znaleźć w Internecie). Następnie przypnij go szpilką do wybranego kawałka filcu i wytnij (na jedną ozdobę potrzebne nam będą 2 takie same kawałki) 2. 
Następnie złóż oba serca w jedno – tak, aby brzegi były równomiernie pokryte i zepnij szpilką, żeby całość była unieruchomiona
3. 
Gotowa? W takim razie zaczynamy wyszywać naszą pierwszą ozdobę. Najpierw musimy wyszyć wzór na przedniej stronie serca. Najpierw wyszyj główne części płatków (po 3 szwy z każdej strony), a następnie dopasuj do nich mniejsze części płatków (lub naszyj na swoją ozdobę, co tylko chcesz!)

4. Pora zacząć zszywać oba serca. Pamiętaj, aby zacząć szycie, wkłuwając się tylko w jedno serce (to, na którym wyszyłaś wzór) – wówczas schowasz pętelkę nitki do środka, i nie będzie ona widoczna.
5. Zszywaj ozdobę w równych odstępach, kilka milimetrów do krawędzi. Gdy dojdziesz do środka, czas wszyć wstążkę (najbardziej optymalna długość to ok. 4 cm). Włóż ją do środka i kontynuuj szycie (teraz zszywasz po kolei warstwy: filcu, wstążki, filcu).
6. Zostaw dziurę 2 cm, wypełnij ozdobę watą i dalej zszywaj. Nitkę zakończ w ten sam sposób, w jaki zaczęłaś szycie.
7. Gotowe! Twoja ozdoba może cieszyć oko na choince!

Fot. Magdalena Lewacka,  CC BY SA, www.jedrki.blogspot.com