Spaceruj i fotografuj!

Spaceruj i fotografuj!

Autor: Kamila Kosmalska, Licencja: CC BY-SA

Czy wszystko już w Krakowie i Małopolsce sfotografowano? Na pewno nie! Dlatego wszystkim miłośnikom fotografii i historii polecamy cykl spacerów po Krakowie, zatytułowanych "Wielki Wybuch 1914-1918". Zaplanowane na cztery, kolejne, wrześniowe soboty spacery zostały zorganizowane w związku z rocznicą I wojny światowej i są jednym z wydarzeń towarzyszących konkursow fotograficznemu Wiki Lubi Zabytki:


Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Konkurs Wiki Lubi Zabytki jest częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments.
Czwarta edycja konkursu odbędzie się w dniach 1 do 30 września 2014. Patronat nad konkursem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Regulamin, listy zabytków oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie konkursu w Wikipedii.
 
Miejsca na pierwsze dwa spacery są już wyczerpane, ale polecamy kolejne dwa - poświęcone wybrany obiektom Twierdzy Kraków oraz temu, co znajdowało się na jej zapleczu w czasach Wielkiej Wojny. Udział w spacerach jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja. Szczegóły na stronach Małopolskiego Instytutu Kultury. 

Fot.: Gal, Flickr, CC BY-NC