Wykład "Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń. Fakty i mity na temat antycznych pól bitew"


Start: Piątek, 2016-05-20, 18:00

Koniec: Piątek, 2016-05-20, 22:00

Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr Jana Bednarskiego zapraszają na spotkanie z historią, tradycją i kulturą w tle - wykład Daniela Budacza „Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń. Fakty i mity na temat antycznych pól bitew". Odbędzie się on 20 maja 2016 r. o godz. 18.00.
„Szybki rozwój nowych technologii jaki nastąpił na przełomie XIX i XX w. spowodował największy w historii wyścig zbrojeń. Z tego powodu współcześnie inne epoki postrzega są przez osoby niezorientowane jako nieomal pozbawione innowacji w dziedzinie sztuki wojennej. Uzbrojenie, taktyka i myśl wojskowa rozwijała się jednak od czasów najdawniejszych. Celem prelekcji jest uchwycenie najważniejszych zmian w formacjach lądowych - piechocie i kawalerii czasów starożytnych. Autor w sposób przystępny postara się ukazać rozwój uzbrojenia, technik walki i sposobów dowodzenia na przestrzeni wieków.
Szczegóły tutaj.

Adres: Nadwodnia 5, Nowy Targ, Polska

WWW: http://z-ne.pl/s,docid,56346,wyklad_rydwany,_legiony_i_falanga_czyli_starozytny_wyscig_zbrojen._fakty_i_mity_na_temat_antyc.html

Email: [email protected]

Telefon: 602 536 753