Międzynarodowe Triennale Grafiki - Kraków 2015


Start: Piątek, 2015-09-18, 12:00

Koniec: Niedziela, 2015-10-25, 20:00

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2015 (MTG – Kraków 2015) to rozpoznawalna na całym świecie impreza graficzna, która w przyszłym roku będzie obchodzić 50-lecie swojego istnienia.

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2015 to przede wszystkim międzynarodowy konkurs graficzny, w którym w tym roku udział wzięło 1105 artystów z całego świata. Prace – wybrane przez międzynarodowe jury – prezentowane są podczas Wystawy Głównej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. MTG – Kraków 2015 to także szereg wystaw poświęconych różnym aspektom grafiki, zarówno w ujęciu historycznym, jak i prezentujących najnowsze osiągnięcia w tej dyscyplinie sztuki.

Program Główny MTG – Kraków 2015, oprócz Wystawy Głównej, zawiera także wystawę Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej – Kraków 2015, która w tym roku zaprezentowana zostanie w nowych galeriach znajdujących się w Budynku Głównym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace prezentowane na tej wystawie zostały wybrane przez Jury konkursowe spośród dzieł zgłoszonych przez 211 młodych polskich grafików, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Wystawie tej towarzyszy specjalny pokaz prac laureatki poprzedniej edycji GPMGP – Kraków 2012 – Marty Kubiak.

W ramach Programu Głównego zostały także przygotowane wystawy w porozumieniu z wieloletnimi instytucjonalnymi partnerami imprezy: Tabula rasa. Joanna Janowska-Augustyn. Laureatka Grand Prix MTG – Kraków 2012 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Romans z grafiką. Od Albersa do Vostella w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, Przestrzenie Tao. Grafika Dalekiego Wschodu – Japonia, Korea, Tajlandia, Chiny w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oraz wystawa prezentowana w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie pod hasłem Za kulisami ukazująca m.in. dorobek artystów, którzy wchodzili w składy zespołów jurorskich obradujących podczas tej edycji Triennale.

Materiały prasowe organizatora, więcej informacji: http://www.triennial.cracow.pl/

Adres: plac Szczepański 3A, Kraków, Polska

WWW: http://www.triennial.cracow.pl/

Email: [email protected]

Telefon: (12) 422 19 03