Piknikuj do Woli!

Piknikuj do Woli!

Autor: Marlena Jałoszyńska, Licencja: CC BY-SA

Najbliższy czas spędzimy na Woli Justowskiej – dosłownie! Zapraszamy na piknik, który odbędzie się 19 czerwca 2016 r. w Parku Decjusza. Najpierw jednak poznajcie historię tej krakowskiej dzielnicy. 

Niedawno przenieśliśmy się na Wolę Justowską, dlatego chcielibyśmy razem z Wami uczcić rozpoczęcie naszej działalności w nowej lokalizacji.  19 czerwca 2016 r. wraz z festiwalem kulinarnym Najedzeni Fest! zapraszamy na wspólne piknikowanie!

W programie wydarzenia Piknikuj do Woli! znajdują się: 

12.00-17.00 Piknik  (Małe Najedzeni Fest! Małopolskie) 
12.00-17.00 Strefa dziecięca 
14.00 Spaceruj poWoli! Łowcy mamutów i neandertalczycy – spacer archeologiczny z dr. Jackiem Górskim, zbiórka: namiot MIK-u
15.00 Spaceruj poWoli! Modernistyczna Wola – spacer architektoniczny z dr. Michałem Wiśniewskim, zbiórka: namiot MIK-u
16.00 Spaceruj poWoli! Wola Justowska – miejsca, ludzie, historie – spacer wirtualny z Krzysztofem Jakubowskim, miejsce: duża sala konferencyjna MIK

Przy okazji zapraszamy na kolejny spacer z Krzysztofem Jakubowskim (tym razem realny) z serii „Spaceruj poWoli!” zatytułowany Wola Justowska – miejsca, ludzie, historie. Wydarzenie będzie miało miejsce 26 czerwca o godzinie 11.00. Zbiórka przed budynkiem Małopolskiego Instytutu w Krakowie (ul. 28 lipca 1943 17c).

Zabierzcie ze sobą koce i piknikowe koszyki. Te ostatnie na zakupy, no o wasze brzuchy zatroszczą się wystawcy małej edycji festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Możecie się spodziewać dań zarówno z Małopolski, jak i z dalekich zakątków świata, ale przygotowanych po małopolsku. Będzie więc można spróbować i maczanki po krakowsku, i quesadilli z małopolskim twistem. Spędźcie z nami cudownie leniwą niedzielę!

Informacje praktyczne:
Na spacery nie obowiązuje rejestracja.
Pamiętajcie o zabraniu koszy piknikowych i kocy. 
Czworonożnych przyjaciół prowadzimy na smyczy.
Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub przyjazdu na rowerze – organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.  

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.mik.krakow.pl/piknik/


Fot. M. Jałoszyńska, CC BY SA