Fenomenalne odkrycia: doliny

Fenomenalne odkrycia: doliny

Autor: Marlena Jałoszyńska,

Tym razem postanowiliśmy zabrać was w niezapomnianą podróż po malowniczych dolinach w Małopolsce. Wszystko za sprawą tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa, która poświęcona jest motywom wodnym. 

Na dobry początek opowiemy o dolinach, które będzie można zwiedzić właśnie podczas Dni Dziedzictwa (21-22 i 28-29 maja 2016 r.). Wśród nich znajdują się między innymi Doliny Prądnika, Eliaszówki  i Karpia. Jeśli jeszcze nie wiecie, które obiekty będzie można zwiedzić podczas tegorocznej edycji wydarzenia, koniecznie zajrzyjcie do artykułu zatytułowanego Lista obiektów Dni Dziedzictwa.

Marzycie o tym, by zobaczyć kumaka górskiego, traszkę karpacką i gniewosza plamistego? Koniecznie pojedźcie do doliny Roztoki Wielkiej. Gdybyście mieli ochotę na kąpiel w najcieplejszym jeziorze w Małopolsce, udajcie się w rejony doliny Dunajca i Jeziora Rożnowskiego. Natomiast na długie wędrówki po bezdrożach i nieco zapomnianych wsiach najlepiej wybrać się w Beskid Niski, do doliny potoku Zawoja. Chcecie wiedzieć więcej na ten temat, przeczytajcie artykuł Katarzyny Kobylarczyk Pięć dolin w Małopolsce, w których być może nie byliście (a warto!).

Na koniec przygotowaliśmy coś specjalnego – wyjątkowy spacer fotograficzny po zamku w Zatorze, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. Na wydarzenie promujące tegoroczną edycję Dni Dziedzictwa zapraszamy wszystkich igersów – fanów fotografii mobilnej aktywnych na Instagramie. Więcej informacji znajdziecie w artykule Instameet w zamku w Zatorze.

Fot. Greg Bandur, CC BY SA NC, flickr.com