Odkrywaj i fotografuj

Odkrywaj i fotografuj

Autor: Kamila Kosmalska, Licencja: CC BY-SA

Na pewno nie wszystkie obiekty Twierdzy Kraków jeszcze sfotografowano. Dlatego wszystkim miłośnikom fotografii i historii polecamy cykl spacerów po Krakowie, zatytułowanych "Wielki Wybuch 1914-1918". Zaplanowaliśmy je w związku z rocznicą I wojny światowej i jako jedno z wydarzeń towarzyszących konkursowi fotograficznemu Wiki Lubi Zabytki:

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Konkurs Wiki Lubi Zabytki jest częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments.

Czwarta edycja konkursu odbędzie się w dniach 1 do 30 września 2014. Patronat nad konkursem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Regulamin, listy zabytków oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie konkursu w Wikipedii.
 
Dwa ostatnie spotkania poświęcone będą właśnie wybrany obiektom Twierdzy Kraków oraz temu, co znajdowało się na jej zapleczu w czasach Wielkiej Wojny. Udział w spacerach jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja, która rozpocznie się 15 września.

Szczegóły na stronach Małopolskiego Instytutu Kultury.