Nie wiadomo, kiedy po raz pierwszy godło w postaci dwu baranów o jednej głowie pojawiło się na kamienicy znanej dziś powszechnie jako „pałac Pod Baranami”. Podobno dawniej dom ten był gospodą, na podwórze której spędzano barany przeznaczone na sprzedaż lub rzeź – stąd jego pierwotna nazwa „Gdzie Barany”.
Współcześnie elewację pałacu zdobią już jednak nowsze wizerunki baranów – symbol ten został przywrócony jako dekoracja fasady, swoisty żart architektoniczny. Budynek istniejący już od XIV wieku (o czym świadczą zachowane do dziś gotyckie piwnice) był wielokrotnie przebudowywany. W 1822 roku tuż po ślubie pałac nabyli Artur i Zofia Potoccy. Natychmiast przystąpili przede wszystkim do remontu wnętrz. Wykwintnie urządzony i umeblowany stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych salonów Krakowa – domem, o którym się mówiło i w którym należało bywać.
Dziś we wnętrzach pałacu odbywają się eleganckie przyjęcia weselne – goście z okien mogą podziwiać Sukiennice lub w przerwie od tańców przespacerować się po Rynku Głównym. A w pałacowych piwnicach od 1956 roku mieści się siedziba kabaretu, słynnej Piwnicy pod Baranami.
W Małopolsce jest jeszcze wiele innych wspaniałych miejsc, gdzie można zorganizować niezapomniany ślub i wesele. Zabytkowe dwory i pałace, eleganckie wnętrza starych kamienic – to alternatywa dla nowoczesnych restauracji, karczm czy hoteli. Choć po latach pożycia małżeńskiego i tak okazuje się, że nieważne gdzie, ale z kim związaliśmy swój los. A przecież wszyscy nowożeńcy marzą tylko o tym, by żyć długo i szczęśliwie…